Doručili jsme již 1864 zpráv z minulosti.

Každý z našich holubů již 556695×? oblétl celý svět.

O projektu StaršíJá.cz

O co vlastně jde?

Pomocí stránek StaršíJá.cz si můžeš poslat dopis do blízké i vzdálené budoucnosti. Přesněji řečeno si napíšeš e-mail a zvolíš si datum jeho doručení. V určený den Ti přijde zpráva, kterou sis napsal.

K čemu je to dobré?

Láká tě přečíst si vzkaz od svého staršího já? Můžeš zjistit, jestli sis splnil(a) všechny sny a předsevzetí, jak moc ses (ne)změnil(a), nebo si jen tak připomenout, co jsi byl(a) před tolika lety zač…

Jak si napsat?

Na úvodní stránce napiš na pohlednici text, který chceš, aby ti v budoucnosti přišel. Můžeš připojit i libovolný soubor do velikosti 200 kB. Zvol si, kdy chceš vzkaz dostat a vyplň také e-mailovou adresu, na kterou má dopis přijít (nemusí být Tvoje, ale přijde na ni potvrzovací link, na který je nutné kliknout, aby mohl náš poštovní holub vyrazit na cestu). Pokud se chceš o znění svého dopisu podělit s ostatními návštěvníky stránek StaršíJá.cz , nech zaškrtnutou volbu „Zveřejnit v galerii vzkazů“. Teď už jen klikni na „POSLAT VZKAZ“, opiš podivné captcha klikyháky a počkej si určenou dobu na výsledek…

Co si napsat?

Pokud chceš dopis od svého staršího já použít jako sondu do svojí minulosti, měl/a by ses rozepsat o věcech, které jsou pro Tebe aktuální právě TEĎ. Nad čím denně přemýšlíš, s čím se potýkáš, po čem toužíš a co/koho nemůžeš vystát. Nebo si třeba zaznamenej něco opravdu důležitého, na co bys nechtěl/a nikdy zapomenout. Anebo si troufneš předpovědět, co se za řadu let změní? Pokud se trefíš,  StaršíJá.cz bude nezvratný důkaz Tvojí jasnozřivosti!

V dopise se nemusíš omezovat jenom na text, ale klidně si pošli i nějakou fotku, nebo jiný dokument.
A co si třeba svojí přítomnost zaznamenat společně s někým dalším? StaršíJá.cz může splnit svůj účel pro partu přátel, nebo celý rodinný klan. Pošli svému mladšímu sourozenci přání k 80. narozeninám už dnes!

Naši poštovní holubi jsou navíc výborně trénovaní a vydrží tolik letů, kolika je pověříš… Školní sraz po pěti letech tak může pokaždé začínat otevřením společného dopisu od Vašich straších já.

Pokud pořád tápeš, inspiruj se v Galerii vzkazů.

Vzoreček: (c ... počet vzkazů) * (t ... celkový čas ve vzduchu od spuštění služby) / (5 * 8)